Nejlepší řešení pro ergonomickou dětskou židličku: Vybrat tu pravou!


Už delší dobu tušíte, že je pro vaše dítě čas na pořízení křesla. V záplavě informací, různých druhů, velikostí a možností, kudy se vydat? Můžete se snažit vybrat to nejlepší a nejergonomičtější pro vaše dítě.

V tomto článku se podíváme na typy ergonomických židliček a zaradíme k nim přednosti a nevýhody. Budeme také poukazovat na důležité faktory, které by měly rodiče při výběru židle vzít v úvahu.

Jaká výška a velikost židle je pro vaše dítě vhodná?

Než budete hledat konkrétní typ křesla, musíte nejprve zjistit, jakou výšku a velikost židle pro vaše dítě nejlépe vyberete.

Pro dítě ve věku od 2 do 5 let by měla židle mít výšku asi 10-12 palců (25-30 cm). Šířka a hloubka židle by měla být dostatečná tak, aby dítě mohlo pohodlně sedět s nohama zhruba ve stejné výšce jako kolena.

Typy dětských židliček:

K dispozici jsou dva typy dětských židliček, které jsou optimálně ergonomické pro vaše dítě:

Židle s výškově nastavitelnou nohou: Tento typ židle se skládá ze tří součástí – přední, zadní a nastavitelné nohy. Výška nohy se může regulovat v závislosti na velikosti dítěte, takže novorozenci a děti mladší 2 let se mohou divoce předvádět v pohodlném křesle.

Výhody: Výška nohy se dá regulovat na míru pro dítě. Umožňuje velmi pohodlné, zdravé sezení pro mladší děti.

Nevýhody: Cena tohoto typu je mnohem vyšší než u běžných židlí.

Běžná dětská židle: Tento typ je obvykle naprosto neregulovatelný, s pevně danou výškou nohy a šířkou sezení.

Výhody: Tento typ je levný a snadno dostupný.

Nevýhody: Velikost židle může být pro dítě po nějakou dobu nepohodlná a nedovoluje pořídit si židli na míru dle velikosti nohou.

Vybrat nejlepší a nejergonomičtější židli pro vaše dítě by mělo být vaším hlavním cílem. K tomu vám pomohou následující tipy a doporučení:

  • Nejlépe je, když sedlo místo je dostatečně velké na to, aby dítě mohlo sedět pohodlně s pokrčenými nohami a s nohami nohy ve stejné výšce jako kolena.
  • Držátka pro opěrku zad mají udržovat dítě v rovnováze, takže dítě nemůže spadnout ze židle, a to ještě navíc v klidu.
  • Vysoce kvalitní materiál a pohodlný polstrování činí židli pohodlnou a bezpečnou.
  • Kolečka umožňují pohodlné přesunování křesla z místa na místo.

Abyste získali ještě více informací o ergonomických dětských židlích, doporučujeme navštívit stránky apiscech.cz, kde najdete více informací a odborné rady.